O nas

Poznajmy się!

Nasza misja

Problemem naszych czasów jest znaczne obniżenie sprawności fizycznej, częste wady postawy ciała u dzieci i młodzieży. Wychowanie fizyczne w szkołach jest przedmiotem coraz mnie lubianym, a wręcz unikanym. Jednak zwolnienie z wf-u nie jest odpowiedzią na brak zaintersowań sportowych. Ruch i nauczanie zdrowego stylu życia to jedne z najważniejszych inwestycji w rozwój młodego człowieka.

Wychodząc naprzeciw tym problemom, od wielu lat prowadzimy szeroką działalność w obszarze sportu powszechnego i wyczynowego.

Skąd się wzieliśmy?

Niemal 20 lat temu grupa trenerów gimnastyki sportowej oraz pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie założyła stowarzyszenie UKS „Korona” Kraków, które dziś działa pod nazwą Balance Sport.

Koncentrujemy naszą działalność na zajęciach sportowo-rekreacyjnych: gimnastyce ogólnorozwojowej oraz tańcu. Dzieci wykazujące odpowiednie predyspozycje mogą uczestniczyć w treningach z aerobiku sportowego, przygotowujących do współzawodnictwa sportowego na wysokim poziomie.

Obok zajęć cyklicznych, organizujemy również obozy rekreacyjno – sportowe, szkolenia oraz projekty „Aktywny Kraków” i „Sportowy Sukces”, które są współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Balance Sport jest jedyną organizacją posiadającą licencję FISAF.

Działalność klubu sportowego jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków

1998

Założenie UKS „Korona” Kraków

2011

Powołanie sekcji aerobiku sportowego

2017

Od teraz nazywamy się Balance Sport!

Dlaczego my?

Proces kształcenia ruchowego zależy przede wszystkim od wieku, w którym dzieci rozpoczynają aktywność pod okiem dobrze przygotowanych i przyjaznych dla nich trenerów. Wykonywane zadania ruchowe muszą być odpowiednio dobrane do możliwości psychofizycznych uczestników zajęć. Właśnie dlatego nasz Zespół tworzą trenerzy i instruktorzy posiadający odpowiednie umiejętności do pracy z najmłodszymi, a także szeroką wiedzę, szczególnie w zakresie sportów gimnastycznych. Nasi pedagodzy są zaznajomieni z charakterystyką poszczególnych etapów rozwoju biologicznego człowieka. Sekcja aerobiku prowadzona jest przez trenerów będących jednocześnie zawodnikami tej dyscypliny, posiadających duże doświadczenie teoretyczne i praktyczne.

Nasze zajęcia

Sprawdź, czego mogą nauczyć Twoją pociechę! Nasza oferta jest kierowana dla dzieci już od 4 roku życia!

Formularz kontaktowy

Wysyłając wiadomość, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w formularzu w celu obsługi zgłoszenia lub zapisu na zajęcia. Administratorem Twoich danych osobowych jest ul. Gardowskiego 59, 30-864 Kraków. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdą Państwo w polityce prywatności.