O nas

Poznajmy się!

Nasza misja

Problemem naszych czasów jest znaczne obniżenie sprawności fizycznej, częste wady postawy ciała u dzieci i młodzieży. Wychowanie fizyczne w szkołach jest przedmiotem coraz mnie lubianym, a wręcz unikanym. Jednak zwolnienie z wf-u nie jest odpowiedzią na brak zaintersowań sportowych. Ruch i nauczanie zdrowego stylu życia to jedne z najważniejszych inwestycji w rozwój młodego człowieka.

Wychodząc naprzeciw tym problemom, od wielu lat prowadzimy szeroką działalność w obszarze sportu powszechnego i wyczynowego.

Skąd się wzieliśmy?

Niemal 20 lat temu grupa trenerów gimnastyki sportowej oraz pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie założyła stowarzyszenie UKS „Korona” Kraków, które dziś działa pod nazwą Balance Sport.
Koncentrujemy naszą działalność na zajęciach sportowo-rekreacyjnych: gimnastyce ogólnorozwojowej oraz tańcu. Dzieci wykazujące odpowiednie predyspozycje mogą uczestniczyć w treningach z aerobiku sportowego, przygotowujących do współzawodnictwa sportowego na wysokim poziomie.

Obok zajęć cyklicznych, organizujemy również obozy rekreacyjno – sportowe, szkolenia oraz projekty „Aktywny Kraków” i „Sportowy Sukces”, które są współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Balance Sport jest jedyną organizacją posiadającą licencję FISAF.

Klub otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zadania „Klub 2020”.

Balance Sport współpracuje z Fundacją „Partnerstwo”.

Działalność klubu sportowego jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Klub otrzymał dotację z Urzędu Miasta Krakowa na realizację zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Klub otrzymał dotację z Województwa Małopolskiego na realizację zadania Upowszechnianie Kultury Fizycznej – pn. Małopolska na sportowo, w obszarze Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej w 2020 roku.

1998

Założenie UKS „Korona” Kraków

2011

Powołanie sekcji aerobiku sportowego

2017

Od teraz nazywamy się Balance Sport!

Dlaczego my?

Proces kształcenia ruchowego zależy przede wszystkim od wieku, w którym dzieci rozpoczynają aktywność pod okiem dobrze przygotowanych i przyjaznych dla nich trenerów. Wykonywane zadania ruchowe muszą być odpowiednio dobrane do możliwości psychofizycznych uczestników zajęć. Właśnie dlatego nasz Zespół tworzą trenerzy i instruktorzy posiadający odpowiednie umiejętności do pracy z najmłodszymi, a także szeroką wiedzę, szczególnie w zakresie sportów gimnastycznych. Nasi pedagodzy są zaznajomieni z charakterystyką poszczególnych etapów rozwoju biologicznego człowieka. Sekcja aerobiku prowadzona jest przez trenerów będących jednocześnie zawodnikami tej dyscypliny, posiadających duże doświadczenie teoretyczne i praktyczne.

Nasze zajęcia

Sprawdź, czego mogą nauczyć Twoją pociechę! Nasza oferta jest kierowana dla dzieci już od 4 roku życia!

Formularz kontaktowy

Wysyłając wiadomość, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w formularzu w celu obsługi zgłoszenia lub zapisu na zajęcia. Administratorem Twoich danych osobowych jest ul. Gardowskiego 59, 30-864 Kraków. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdą Państwo w polityce prywatności.